Kimimila 

Hayat sürprizlerle dolu.. Belki de hiç tahmin edilemiyor hayatın hava durumu. Sağanak  yağmur yağarken, güneş açıyor bir anda, karanlığa teslim olmak tek çare diye düşünürken gökkuşağı gülümsüyor sana... Belki karar veremiyoruz hayatın durumlarına ve kendi kararlarımız, kendi durumlarımız hep bizim seçimlerimiz.. Bir an bir saati, bir saat bir günü, bir gün bir yılı, bir yıl bütün ömrü değiştirebiliyor. 

Nereden bilebilirdim ki 13 yaşımdayken tanıştığım Kızılderili şamanın bir sözünün hayatımın amacının sembolü olacağını.

 

Kimimila, kızılderili dilinde "kelebek" demek, totem hayvan olarak kelebek ruhsal dönüşüm, özünle buluşma ve kendine doğru kanat çırpmak...

 

Hayatımın dönüm noktalarında hep kelebekler göründü bana. İşe girerken, işten ayrılırken, bir karar alırken, çok mutluyken ya da çok mutsuzken. Kelebekler adeta muhteşem Yaradan'ın göz kırpışlarıydı.. Yalnız olmadığımı, yoksun olmadığımı bana hatırlatış şekliydi.

Şükürler olsun..

İşte tam da bu yüzden merkezimin adı Kimimila... Benim gibi karar alırken, bir şeyi bırakırken, yeni bir başlangıç yaparken, karanlığa boğulduğunu hissederken bir işaret, bir destek bekleyenlere "yalnız değilsin, sana destek olmak için buradayız, seviliyorsun ve çok değerlisin" demek için can atan ben ve diğer rehberlerimizle Kimimila'dayız. Gönlümüzle, sizlere destek olmak, belki şimdiye dek fark edilmemiş o blokajı bulup çözmek, kolayca, keyifle, mutluluğa adım atmak, soruların cevabını bulurken beraber yol almak için buradayız.

02.02.18'den bu yana sayısız dönüşüme, güzel habere tanıklık ettik. Kapıdan girenler hep gülen gözlerle, kelebekler gibi uçuş uçuş ayrıldı.. Bir çoğu birbiriyle tanıştı, arkadaş oldu. Yıllardır biriktirdiğimiz güzel dostlarımız var. İstanbul'dan ve ülkemizin diğer şehirlerinden, Kıbrıs, Almanya, İsveç, İsviçre, İngiltere, Dubai, Hindistan olmak üzere farklı ülkelerden danışanlarımıza hizmet veriyoruz.

Dahası daimi olarak beraber ilerlediğimiz rehberlerimizin yanı sıra pek çok rehber, danışman, konuşmacıya ev sahipliği ettik. Hindistan, Fransa, Mısır, Peru, Japonya'dan gelen konuklarımızla güzel etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz.

Kimimila sadece bireysel çalışmalar ya da grup etkinliklerin olduğu bir yer değil, burası keyifli sohbetlerin olduğu, dostlarımızın sürpriz yapıp geldiği, dostluğu deneyimlediğimiz, kimi zaman hobi atölyeleri, kimi zaman belgesel çekimleri, kimi zaman kadim turlarla renklenen bir yaşam merkezi.