Evrensel Karmik Dizim

Evrensel karmik dizim (EKD), sistem olarak aile dizimine benzerlik gösterse de uygulanış şekli ve etkin olduğu alanlar bakımından farklılıklara sahiptir.

EKD bir çeşit grup şifalanma yöntemidir. Danışan kadar, dizim sırasında sistemde yer alan ve sadece izleyici olarak katılanlar da hayatlarına dair cevaplar alırlar ve böylece şifaya giden kapıyı açarlar. EKD'de önceki yaşamlar, atasal karmalar, aile bağları, fiziksel rahatsızlıklar, psişik ataklar, bolluk ve bereket tıkanıklıkları, yaşam amacı, miraslar gibi insan bedenindeyken karşılaştığımız pek çok blokaj aydınlanır.

EKD'nin gerçekleşeceği gün, tüm katılımcılar bir araya gelir. Dizim açtıracak olanlar birkaç kelime ile blokajlarını tanımlarlar. Ardından sıraya uygun olarak dizimler açılmaya başlanır. Dizimler, adeta bir tiyatro oyunu havasında gerçekleşir. Uygulayıcı kişi, dizimin gerçekleşeceği alanı ve dizimde rol alacak kişileri, blokajla ilgili durum ve kişilere uyumlar. Dizimde rol alan kişiler, tamamen uyumlandıkları alana göre hareket eder, sözler söylerler. Böylece danışanın zihninden bağımsız olarak blokaja objektif bir şekilde bakılır ve akışın neden etkilendiği bulunur. Ardından çeşitli enerji çalışmaları ile blokajlar temizlenir. Dizim bittiği zaman danışana detaylı olarak sistemde ne olduğu ve bu konuyla ilgili danışanın ne yapması gerektiği anlatılır. Bu noktadan sonra, danışanın ayağındaki prangalar çözülmüştür ve sistemin yenilenmesi için danışanın tek yapması gereken buna inanarak adım atmasıdır.

Ekd sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Dizim açtıracak kişilerin sadece birkaç kelime kullanarak konuyu özetlemesi, zihnin müdahalesini önlemek adına önemlidir.

  • Dizim sırasında rol alan oyuncuların tamamen konsantre olmaları ve hissettiklerini olduğu gibi yansıtmaları gerekmektedir.

  • Dizim sırasında izleyicilerin dizime müdahale etmemeleri, dizimde rol alanlara kendi isimleriyle seslenilmemesi, dizimin etkinliği açısından önemlidir.