Didem Özdemir
IMG_5827.jpg

Ben Kimim? 

 

Mesleği Şehir Plancılığı olan ancak yaşam amacının Şifacı olmak olduğunu keşfetmiş ve bu yolda ilerlemeye başlamış bir ruhum. 

 

Lise eğitimini İtalyan Lisesinde, lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, doktora eğitiminiise İstanbul Teknik Üniversitesi Şehirsel Tasarım Doktora programında tamamladım. 

 

Şifa ve şifalanma ile çok küçükken anneannem ve dedem sayesinde tanıştım. Anneannem çocuklara, büyüklere nazar duaları okur, dedem ağlayan çocukların karnını, sırtını sıvazlayarak, sakinleştirirmiş. Spiritüalizm ile tanışmam ise annem ve babamın arkadaşları ile bizim evde yaptığı, ancak küçük olduğum için  o zamanlar benim katılmadığım Ruhsal Evrim grubu toplantılarıile başladı. 

 

Annemin ruhsal problemler yaşadığı dönemde ise biyoenerji ile tanıştım. O zamanlar kendimin de, hepimizin de kendini şifalandırma potansiyeli olduğu ile ilgili bir fikrim yoktu. Pranik Şifa eğitimini aldıktan sonra düşüncenin enerji olduğu ve pranayı yani yaşam enerjisini ileterek nasıl şifa verebileceğimi öğrendim. Şifa teknikleri ile ilgili eğitimim Reiki Birinci, İkinci, Üçüncü Seviye ve Üstatlık Seviyesi ve Taş Şifası ile devam etti. 

 

Bu dönemde çocukluk hayallerimden biri olan Arjantin Tango öğrenmek için derslere başladım. Ve ayni zamanda dans eğitimi aldığım okulda derslerde asistanlık yaptım. Bu süreç sırasında günlük hayatin koşturması içinde bedenimizi ne kadar unuttuğumuzu ve bedenimizle bağlantıya geçip onu dinlediğimiz zaman aslında onun bize ruhsal dönüşümümüz ile ilgili işaretler verdiğini anladım. 

 

Bu tekniklerin hem kendime hem de çevreme uygulama sürecinde kişinin ancak kendi isterse ve çaba gösterirse iyileşeceğini, özgür iradeye saygı duyulması gerektiğini deneyimledim. Melek enerjileri ile tanışmamın ardından Melek Terapisi eğitimi aldım. BIR eğitimi almam ile de ruhsal, zihinsel ve bedensel bütünleşme ve BIR olmaya yönelik teknikleri ve bu konuda nasıl rehberlik edebileceğimi öğrendim. 

 

Dönüşüm yolculuğum, özüme ulaşma, kaynakla bir olma yolculuğum devam ederken, aynı şeyi hepimizin yapabileceğini, yapmak için çaba gösterdikçe yolların açıldığını anlatmak için öğrendiklerimi, ve bu öğrenme sürecindeki deneyimlerimi paylaşmayı seçtim. 

 

Neler Yaptım?

Pranic Healing Başlangıç Seviyesi – Rainer Krell ile

Pranic Healing İleri Derece - Rainer Krell ile

Pranic Psikoterapi - Rainer Krell ile

 

Kriyashakti - 

 

Reiki Birinci Derece – Lale Bayraktaroğlu ile

Reiki İkinci Derece – Lale Bayraktaroğlu ile

Reiki Üçüncü Derece – Usha Balachandra ile

Reiki Öğretmenliği ve Üstatlığı – Gülnaz Özdemir ile

Taş Şifası – Usha Balachandra ile

Pandül Kullanımı – Usha Balachandra ile

 

Ruhsal Dönüşüme Hazırlık 1, Işıkla Buluşma ve Melek Terapisi – Damla Selin Tomru ile

BIR – Damla Selin Tomru ile

 

Neler Yapıyorum?

 

Reiki Birinci Derece, İkinci Derece, Üçüncü Derece ve Üstatlık Eğitimleri

Şifalı Taşlar ile Terapi Eğitimi

Pandül Kullanımı Eğitimi

Melek Kartları ile Rehberlik

Alan Temizliği

BIR Eğitimi

BIR Enerjisi ile Bedensel Arınma, Duygusal  Anıları Temizleme ve Ruhsal Dengeleme Çalışmaları

 

En Büyük Hayalim Ne?

 

En büyük hayallerimden biri iyi dans etmek ve bedenimin esnek olması. Diğeri de yunus balıkları ile yüzmek.